Publikime

Tirana International Airport i uron mirëseardhjen kompanisë ajrore Daneze Jet Time me turistë nga Skandinavia

Publikuar nga

TIA në 11 Maj 2018

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Tirana International Airport i uron mirëseardhjen kompanisë ajrore Daneze Jet Time me turistë nga Skandinavia

 

Tirana International Airport (TIA) i uron sot mirëseardhjen shoqërisë ajrore Daneze Jet Time me fluturimin e saj të parë me një grup prej 130 turistësh në bord nga Skandinavia.

Me këtë rast, TIA mbajti një ceremoni për të shënuar fillimin e operimit të destinacionit të ri nga kryeqyteti i Finlandës Helsinki, në Tiranë.

“Ky është grupi i parë i turistëve nga Skandinavia dhe nesër presim të tjerë nga Suedia dhe Norvegjia. Njerëzit nga vëndet e Skandinavisë janë shumë të interesuar për të parë Shqipërinë dhe ne iu urojmë atyre një përvojë të bukur këtu. Nga ana tjetër, TIA i mbështet fluturimet në këto destinacione financiarisht me qëllim për të zhvilluar turizmin dhe për të përmirësuar imazhin e Shqipërisë në Evropë dhe përtej saj,” u shpreh Dr Rolf Castro-Vasquez, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s.

Jet Time është një shoqëri ajrore Daneze e themeluar në vitin 2006 dhe operon kryesisht si një kompani e cila ofron shërbime për biznese duke siguruar shërbime transporti ajror për avionë charter dhe shoqëri ajrore. Që nga krijimi i saj, Jet Time është zhvilluar duke u bërë shoqëria ajrore më e madhe Daneze.

Tirana International Airport njofton se të tjera lajme të mira priten për sezonin veror.  

Publikuar nga

TIA në 11 Maj 2018

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.