Publikime

Transavia, kompania me kosto të ulët të Air France nis linjën e re Tiranë-Paris

Publikuar nga

TIA në 03 Korrik 2015

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturimet e planifikuara tre herë në javë.

Organizuesi me kosto të ulët operon nga Aeroporti Orly, Paris.

Më 2 korrik 2015, Transavia Airlines, kompania ajrore me kosto të ulët të Grupit Air France, inauguroi një linjë midis Parisit dhe Tiranës. Fluturimi është planifikuar për tre herë në javë, të martën, të enjten dhe të dielën. Itinerari del nga kërkesa e lartë në industrinë e udhëtimeve dhe transportuesi ka shpallur çmime konkurruese për pasagjerët.

“Kemi kënaqësinë të ofrojmë fluturime të rregullta ndërmjet Tiranës dhe Parisit. Është kënaqësi të mirëpres në bord pasagjerët shqiptarë dhe t'u ofroj atyre çmime tërheqëse. Ne besojmë fort në këtë rrugë, të cilën do të donim ta ruanim dhe ta shohim të rritet,” tha zoti Hervé Kozar, Drejtor Tregtar i Transavia.

Një deklaratë zyrtare nga transportuesi thotë se biletat mund të blihen nëpërmjet faqes së saj të internetit, www.transavia.com, ose nga ndonjë prej saj zyrat ose agjentët e autorizuar të udhëtimit.

“Jemi shumë të kënaqur që nisim këtë fluturim mes Tiranës dhe Parisit. Transavia Airlines ofron çmime shumë konkurruese dhe me siguri do t'i sjellë vlerë shtesë Aeroportit tonë dhe industrisë së udhëtimit. Ne mendojmë se kjo do të mbështesë ekonominë në përgjithësi,” tha Shefi Ekzekutiv i TIA-s, z. Rolf Castro-Vasquez.

TIA po menaxhon mirë sezonin e verës dhe ofron standarde të larta të qëndrueshme sigurie, shërbimi dhe rehatie për të gjithë klientët e saj.

Publikuar nga

TIA në 03 Korrik 2015

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.