Publikime

TIA përuron destinacione të reja Paris dhe Bruksel

Publikuar nga

TIA në 31 Mars 2015

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Të martën më 31 Mars 2015, Tirana International Airport (TIA) përuroi fluturimin e parë nga Tirana në Paris në një ceremoni te mbajtur me këtë rast. Shoqëria Ajrore Sllovene Adria Airways do të operojë dy herë në javë - të martave dhe të shtunave - me një avion të tipit Airbus 319. Pas datës 4 Qershor ky destinacion do të bëhet 3 herë në javë.   

“Me kënaqësi ofrojmë një kryeqytet tjetër Evropian si destinacion për pasagjerët dhe dëshiroj të përgëzoj Adria Airways për këtë. Parisi është një qendër e rëndësishme dhe shumë tërheqëse dhe tashmë mund të them që TIA ofron mundësi të tjera lidhje ndërmjet qendrave të mëdha. Ky është një lajm i mirë për të gjithë ne përfundoi Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s, Z. Rolf Castro-Vasquez.

Gjithashtu, të martën Adria Airways filloi operimin e fluturimeve nga Tirana në Bruksel dy herë në javë – të martave dhe të shtunave – dhe pas datës 4 Qershor tre herë në javë me një fluturim shtesë të enjteve.

Me fluturimet e reja, numri i destinacioneve që lidhen me Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës arrin në 22.  

TIA po përgatitet për programin e fluturimeve të verës 2015 duke ofruar më shumë mundësi zgjedhje dhe në mënyrë të vazhdueshme standarde të larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.

Publikuar nga

TIA në 31 Mars 2015

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.