Publikime

Tirana International Airport mirëpret fluturimin Inaugurues të Croatia Airlines nga Zagreb, Croatia

Publikuar nga

TIA në 18 Qershor 2024

Përmbajtja

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.


14 qershor 2024, Zagreb – Croatia Airlines, kompania ajrore e Kroacisë dhe anëtare e Star Alliance, ka kryer sot fluturimin e saj të parë në linjën e sapo prezantuar Zagreb-Tiranë.


Për të shënuar fluturimin inaugurues nga Zagrebi në Tiranë, në Aeroportin e Tiranës u mbajt një ceremoni mirëseardhjeje për të përshëndetur pasagjerët e parë që mbërritën në Tiranë, kryeqytetin e Shqipërisë, me një avion Airbus 319 nga Zagrebi. Croatia Airlines do të lidhë Zagrebin dhe Tiranën drejtpërdrejt deri në mes të Tetorit të këtij viti dy herë në javë, të premten dhe të dielën.

Publikuar nga

TIA në 18 Qershor 2024

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.