Publikime

WIZZ AIR SHPALL VAZHDIMIN E ZGJERIMIT NË TIRANË – LINJA AJRORE FORCON MË SHUMË POZICIONIN NUMËR NJË NË SHQIPËRI

Publikuar nga

TIA në 09 Dhjetor 2022

Përmbajtja

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Tiranë, 07 dhjetor 2022: Wizz Air, linja ajrore me rritje më të shpejtë dhe më të qëndrueshme nga pikëpamja mjedisore në botë*, njofton zgjerimin e mëtejshëm në bazën e saj në Tiranë, ku cakton një nga avionët e saj Airbus A321neo.

 

Caktimi i avionit të ri po mundëson nisjen e gjashtë linjave të reja si dhe rritjen e frekuencës në 1 linjë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës. Linjat e reja mund të rezervohen tashmë, me bileta të disponueshme tani në wizzair.com ose në aplikacionin celular të linjës ajrore.

 

Caktimi i një avioni më shumë për bazën e Wizz Air në Tiranë, do ta rrisë bazën në dhjetë avionë. Lëvizja e çon numrin e linjave nga baza në 49, duke përfshirë nisjen e gjashtë linjave të reja nga kryeqyteti i Shqipërisë. Pasagjerët tani do të mund të fluturojnë në Gdansk dhe Poznan në Poloni, si dhe në Lamezia Terme, Napoli, Salento dhe Trieste në Itali. Fluturimet që nisen nga Tirana, do të jenë të parat që do të fluturojnë për në Trieste të Italisë, pasi destinacioni italian do të jetë një stacion i ri për Wizz Air. Për më tepër, kapaciteti shtesë i lejon Wizz Air të rrisë frekuencën e fluturimeve të saj nga baza në Athinë, ku kompania do të fluturojë 5 herë në javë në vend të 3, duke filluar nga vera e ardhshme.

 

"We are delighted to be expanding in Tirana, demonstrating our commitment to the Albanian market where we are the largest airline both in terms of passenger numbers and the number of aircraft allocated to the market, by further growing our fleet. From July 2023 we will operate 10 aircraft from the country. The allocation of our latest aircraft in Tirana allows us to further strengthen our market offer, providing our Albanian customers the opportunity to travel on a total of 49 routes to 15 countries with us and increase the tourism to this beautiful country as well, connecting Albania with so many destinations” comments Yvonne Moynihan, Corporate Officer of Wizz Air.

 

"Ne jemi të kënaqur që zgjerohemi në Tiranë, duke demonstruar përkushtimin tonë ndaj tregut shqiptar ku jemi linja ajrore më e madhe, si për nga numri i pasagjerëve ashtu edhe për numrin e avionëve të hedhur në treg, duke rritur më tej flotën tonë. Nga korriku 2023, ne do të operojmë me 10 avionë nga vendi. Shpërndarja e avionëve tanë më të fundit në Tiranë na mundëson të forcojmë më tej ofertën tonë në treg, duke u ofruar klientëve tanë shqiptarë mundësinë të udhëtojnë në gjithsej 49 linja në 15 vende me ne dhe të rrisin turizmin në këtë vend kaq të bukur, gjithashtu, duke lidhur Shqipërinë me kaq shumë destinacione”, thotë Yvonne Moynihan, Zyrtare e Korporatës së Wizz Air.


Publikuar nga

TIA në 09 Dhjetor 2022

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.