Publikime

GullivAir filloi sot fluturimin e ri Tiranë – Sofia

Publikuar nga

TIA në 22 Prill 2022

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Tiranë, 2 Prill 2022 – GullivAir kompania ajrore Bullgare me seli në Sofie filloi sot fluturimin e ri midis Tiranës dhe Sofies. Operimi i këtij destinacioni do të jetë dy herë në javë dhe nga gjysma e muaji Maj katër herë në javë.

 

Fluturimet do të jenë të Hënën, të Mërkurën dhe të Shtunën.

 

“Shpreh përgëzimet e mia për Gullivari për operimin e destinacionit të tyre të ri dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi këtë fluturim të ri drejt Sofies," u shpreh Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Aeroportit, Dr. Constantin von Alvensleben.

 

Sofia është kryeqyteti i Bullgarisë dhe ndodhet në pjesën perëndimore të vendit, afër malit Vitosha. Pikat historike të qytetit pasqyrojnë më shumë se 2000 vjet histori, duke përfshirë periudhat greke, romake dhe osmane.

 

Një falënderim i veçantë shkon për ambasadoren tonë shqiptare në Sofje, znj. Donika Hoxha, e cila ishte shumë mbështetëse gjatë gjithë procesit.

 

Rezervimet për fluturimet mund të bëhen online në gullivair.com ose përmes agjencive të udhëtimit.

Publikuar nga

TIA në 22 Prill 2022

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.