Publikime

Fluturime çarter midis Moskës dhe Tiranës

Publikuar nga

TIA në 19 Qershor 2019

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të martën, më 18 qershor 2019, për të festuar fillimin e një fluturimi të ri turistik me çarter mes Moskës dhe Tiranës.

Më shumë se 221 turistë mbërritën nga Rusia në fluturimin e parë nga Moska, kureshtarë të shihnin Shqipërinë dhe të pushojnë në plazhet e saj ranorë.

Fluturimet e programuara do të operohen një herë në javë gjatë gjithë verës nga shoqëria ajrore Ural Airlines, me një avion Airbus 320.

“Ky është grupi i parë i turistëve nga Moska. Njerëzit nga qytetet e Rusisë janë shumë të interesuar për të parë Shqipërinë dhe ne u urojmë atyre një përvojë të mrekullueshme këtu. TIA i mbështet fluturimet në këto destinacione të reja, me qëllim për të zhvilluar turizmin dhe për të përmirësuar imazhin e vendit,” u shpreh Dr. Rolf Castro-Vasquez, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s.

Ural Airlines është një shoqëri ajrore e vendosur në Yekaterinburg, Rusi, dhe operon fluturime vendase dhe ndërkombëtare të programuara dhe me avion çarter nga Aeroporti Ndërkombëtar i Koltsovo-s. Në vitin 2016, shoqëria ajrore u ka shërbyer 6.5 milion pasagjerëve.

Siç TIA ka theksuar edhe më parë, stafi i saj është i mirë përgatitur për sezonin e pikut të këtij viti dhe është në gjendje të ofrojë standardet më të larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.

Publikuar nga

TIA në 19 Qershor 2019

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.