Publikime

Albawings fillon operimin e linjës së re mes Tirana International Airport dhe Düsseldorf

Publikuar nga

TIA në 03 Qershor 2019

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

 

Albawings filloi më 2 Qershor 2019, operimin e fluturimit të ri që lidh Tiranën me qytetin gjerman të Düsseldorf. Linja TIA-DUS dhe anasjelltas do të jetë tre herë në javë, të Martave, të Enjteve dhe të Dielave.

“Ky është një lajm i mirë për të gjithë. Ne do të kemi një verë të ngarkuar këtë vit. Unë jam i kënaqur për të gjithë shqiptarët që jetojnë në këtë zonë të Gjermanisë sepse do të ndjehen më afër familjeve të tyre. Shpreh urimet më të mira për këtë destinacion të ri nga Albawings”, tha Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Tirana International Airport, Dr. Rolf Castro-Vasquez.

“Linja e re është është operimi më i fundit i Albawings në programin e tij ambicioz dhe dinamik të zgjerimit të rrjetit të fluturimeve. Fluturimet e reja për / nga Düsseldorf kanë një rëndësi të veçantë për sezonin veror. Këto fluturime do të shërbejnë gjithashtu dhe gjatë sezonit të dimrit të cilat do të krijojë lehtësi për të dyja vendet, që të jenë lehtësisht të vizitueshme,” tha CEO i Albawings, znj. Anila Rama.

I pranishëm në ceremoninë e përurimit të fluturimit të ri, ishte edhe Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Z. Blendi Klosi.

Düsseldorf është një qytet në Gjermaninë perëndimore i njohur për industrinë e tij të modës dhe artit skenik. Ai ndahet nga Altstadt (qyteti i vjetër) nga lumi Rhiner ndërsa në anën lindore gjenden zonat komerciale më moderne të perëndimit. Në Altstadt ndodhet Kisha e “Shën Lambertus” dhe “Schlossturm”, që të dyja datojnë në shekullin e 13-të.

Rezervimet për fluturimet nga Tirana drejt Duseldorf janë në dispozicion në faqen zyrtare të kompanisë ajrore www.albawings.com

Në fillim të vitit 2020, Albawings po planifikon të nisë fluturime të reja drejt qyteteve të Gjermanisë si: Hamburgu, Berlini dhe Mynih.

Publikuar nga

TIA në 03 Qershor 2019

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.