Publikime

Lufthansa feston dhjetë vjet shërbim të vazhdueshëm në Tiranë

Publikuar nga

TIA në 05 Maj 2017

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Lufthansa feston dhjetë vjet shërbim të vazhdueshëm në Tiranë

& nbsp;

Sot, më 4 maj 2017, Lufthansa feston dhjetëvjetorin e saj të shërbimit të vazhdueshëm të fluturimeve ndërmjet Gjermanisë dhe Shqipërisë. Dhjetë vjet më parë, në maj 2007, Lufthansa filloi shërbimin e saj të rregullt pa ndalesë nga qendra e saj në Mynih në Tiranë. Sot lidhja lidh kryeqytetin shqiptar me Lufthansa & rsquo; qendra më e madhe në Frankfurt. Pasagjerët nga Shqipëria kanë mundësinë të arrijnë në Frankfurt çdo ditë, duke i lejuar ata të lidhen me lehtësi në më shumë se 170 destinacione në mbi 70 vende të botës.

Me rastin e këtij përvjetori të veçantë, do të ketë një festë në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës me mbërritjen e fluturimit të Lufthansa me numër LH1424 që vjen nga Frankfurt. Fluturimi i përvjetorit do të operohet sot, nga Airbus A320 krejt i ri, që është bota & rsquo; Aeroplanët më të qetë dhe efikas të karburantit me distanca të shkurtra dhe të mesme. Në event do të ketë një të ftuar speciale hollivudiane nga aktorja e njohur shqiptare Eliza Dushku, e cila do të jetë fytyra e këtij viti & rsquo; s 9 i Kampionati Botëror i Saktësisë së Paraglidingut FAI, duke filluar nesër.

& ldquo; Jemi shumë krenarë që jemi sot këtu për të festuar historinë tonë në Shqipëri. Së bashku me Austrian Airlines, ne kemi ndërtuar, me kalimin e viteve, një pozicion të fortë në treg gjatë viteve dhe ne presim ta zhvillojmë më tej këtë në të ardhmen & rdquo ;, tha z. Alexander Tolweth, Drejtor i Përgjithshëm i Shitjeve në Shqipëri.

"Urime për Lufthansa-n dhe 10-vjetorin e saj në Shqipëri, tha Dr. Rolf Castro-Vasquez, Drejtor Ekzekutiv i Tirana International Airport." Operacionet janë shumë efikase dhe ne jemi shumë pozitivë për vitet e ardhshme për një bashkëpunim shumë të frytshëm mes Lufthansa-s dhe Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës”, shtoi ai. & nbsp;

Përveç linjës së Frankfurtit, Grupi Lufthansa lidh Shqipërinë edhe me Vjenën nëpërmjet markës së saj Austrian Airlines, me një nisje dy herë në ditë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës. Me të dyja linjat ajrore të kombinuara, Grupi Lufthansa mban pozicionin e tij si grupi i dytë më i madh i linjave ajrore - për nga kapaciteti - që operon jashtë Shqipërisë. Çdo vend i pestë i ofruar i përket një prej kompanive të Grupit Lufthansa, me gjithsej 21 fluturime javore drejt/nga Tirana. Në vitin 2016 Grupi Lufthansa mirëpriti më shumë se 220,000 pasagjerë në fluturimet e tij në Tiranë, që është një rritje prej 10% krahasuar me një vit më parë. & Nbsp;

& nbsp;

& nbsp;

Publikuar nga

TIA në 05 Maj 2017

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.