Publikime

Adria Airways fillon fluturimet mes Tiranës dhe Mynihut

Publikuar nga

TIA në 29 Mars 2016

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

• Kompania sllovene do të operojë me një Airbus 319
• Fluturimet janë programuar tre herë në javë

Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të hënën, më 28 Mars 2016, për të shënuar fillimin e fluturimit mes Tiranës dhe Mynihut. Shërbimi që do të jetë tre herë në javë – të mërkurave, të premteve dhe të shtunave - operohet nga kompania ajrore sllovene Adria Airways me një Airbus 319.

“Shpreh urimet më të mira për Adria Airways dhe fillimin e mbarë të këtij destinacioni. Mynihu ka qenë gjithnjë një pikë tranziti shumë e rëndësishme për pasagjerët tanë dhe do të mbesë një destinacion tërheqës dhe i rëndësishëm për të gjithë ne” tha Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv I TIA-s Z. Rolf Castro-Vasquez.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës po përgatitet për sezonin veror duke ofruar në mënyrë të vazhdueshme standardet e larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.

Publikuar nga

TIA në 29 Mars 2016

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.