Publikime

Air Serbia fillon fluturimet Tiranë–Beograd

Publikuar nga

TIA në 16 Tetor 2014

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

- Programi I fluturimeve parashikon tre fluturime në javë

- Kompania kombëtare e fluturimit do të operojë më një avion të tipit ATR72


Më 23 Shtator 2014, Tirana International Airport (TIA) përuroi fluturimin e parë nga Beogradi në Tiranë. Kompania kombëtare e fluturimit Air Serbia do të operojë tre herë në javë - të martave, të enjteve dhe të dielave - me një avion të tipit ATR72.


“Jemi të lumtur të mirëpresim Air Serbia-n si partnerin më të ri ajror dhe kam besim që një pritje të ngrohtë do të kenë edhe nga pasagjerët e Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës. Kjo rrugë e re do të mundësojë zhvillim të mëtejshëm mes dy vendeve tona si nga pikëpamja ekonomike ashtu dhe për pushime, cilësi që mund t’i ofrojë një qytet i madh që është i lidhur me destinacione të tjera europiane: me pak fjalë, një kombinim fitues”, tha Znj. Suela Keri, Drejtoresha e Financës e Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës “Nënë Tereza” gjatë ceremonisë që u zhvillua me këtë rast.


Drejtori Ekzekutiv i Air Serbia, Dane Kondić tha: “Rifillimi i shërbimeve drejt Tiranës u volit më shumë se dy milion shqiptarëve në diasporë në Evropë përmes opsioneve të rritura të udhëtimit dhe lidhjeve me atdheun e tyre përmes Beogradit. Rruga do të kontribuojë edhe për rritjen e turizmit që drejtohet për në Shqipëri.”


Deklarata zyrtare e kompanisë thotë se biletat e fluturimit mund të blihen duke

kontaktuar Zyrën e Informacionit të Air Serbia +381 11 3112123 nga jashtë ose 0800 11 528 nga Serbia, apo duke vizituar faqen e internetit (www.airserbia.com), ose nëpërmjet përfaqësuesve të autorizuar të udhëtimit.


Mes të ftuarve në ceremoninë e fluturimit të parë me Beogradin ishte edhe Zv. Ministri I Transportit dhe Infrastrukturës, Z. Ylli Manjani i cili u shpreh se “Qeveria Shqiptare është tepër e angazhuar për të zhvilluar më tej këtë sektor mjaft me rëndësi, në të cilin operatorët e transportit ajror janë të pozicionuar mirë, ku Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës dhe ente të tjera private ndajnë të njëjtin vizion për zhvillimin e këtij sektori qendror. Fluturimet e drejtpërdrejta mes dy kryeqyteteve janë tjetër mundësi për integrim të mëtejshëm të rajonit.”


Me fluturimin e ri drejt Beogradit, arrin në 20 numri i destinacioneve që lidhen me Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës.

Publikuar nga

TIA në 16 Tetor 2014

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.