Publikime

Blue Panorama fillon fluturimet nga Tirana në Ankona

Publikuar nga

TIA në 26 Gusht 2014

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

- Fluturimet në Ankona janë programuar dy herë në javë
- Shërbimi do të operohet nga një Boeing 737

Duke filluar nga 21 korriku 2014, Tirana dhe Ankona do të lidhen me një fluturim direkt. Shërbimi do të ofrohet dy herë në javë – gjatë të hënave dhe të premteve – dhe do të operohet nga dhe për në Tirana International Airport (TIA) nga Blue Panorama. Kompania ka vënë në përdorim një Boeing 737 për pasagjerët e saj.

“Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës është i kënaqur të informojë pasagjerët se kanë filluar fluturimet për këtë destinacion, duke ditur se shumë shqiptarë që jetojnë në këtë pjesë të Italisë dhe që do të përfitojnë nga ky shërbim, sidomos gjatë verës”, tha Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv I TIA-s, Z. Rolf Castro-Vasquez.

Aeroporti parashikon një verë të suksesshme përsa i përket numrit të pasagjerëve. Kompania po punon intensivisht për promovimin e Shqipërisë, por në të njëjtën kohë po punon për hapjen e destinacioneve të reja që janë të rëndësishme për më shumë se një milionë shqiptarë që jetojnë jashtë kufinjve.

Publikuar nga

TIA në 26 Gusht 2014

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.