Publikime

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës mirëpret Fluturimin Inaugurues të Iberia nga Madridi

Publikuar nga

TIA në 28 Mars 2024

Përmbajtja

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Tiranë, 28 mars 2023 - Sot shënon një moment të rëndësishëm për Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës (TIA), ndërsa festojmë fillimin e operimeve nga Iberia, duke lidhur Tiranën me qytetin vibrant të Madridit. Fluturimi inaugurues, IB3386, u nis nga Madridi për në Tiranë me 152 pasagjerë në bord, duke nënkuptuar fillimin e një partneriteti premtues midis TIA dhe Iberia.

Iberia do të ofrojë më shumë se tridhjetë mijë ulëse gjatë gjithë sezonit veror, duke lehtësuar udhëtimin pa probleme midis kryeqytetit spanjoll dhe Tiranës. Pasagjerët mund të udhëtojnë drejt Madritit nëpërmjet tre frekuencve javore, çdo të martë, të enjte dhe të dielë.

Me prezantimin e Airbus A320neo, i njohur si një nga avionët më efikas dhe më modern në flotën e Iberia, udhëtarët mund të përjetojnë rehati dhe komoditet të lartë gjatë udhëtimit të tyre. Karakteristikat moderne të avionit sigurojnë një përvojë të qetë dhe të këndshme fluturimi, duke vendosur standarde të reja në udhëtimet ajrore.

Biletat për këto fluturime tashmë mund të blihen në www.iberia.com dhe përmes agjencive të ndryshme turistike, duke filluar nga vetëm 79 euro për çdo drejtim. Shitja filloi tetorin e kaluar, duke u ofruar udhëtarëve mundësi të mjaftueshme për të planifikuar udhëtimet e tyre nga tani deri në tetor të këtij viti.

Frekuencat dhe orari

Nga Madridi në Tiranë (IB3386):

• Të martën dhe të dielën: Nisja në orën 08:00, Mbërritja në orën 11:05

• Të enjteve: Nisja në orën 08:40, Mbërritja në orën 11:45

Nga Tirana në Madrid (IB3387):

• Të martën dhe të dielën: Nisja në orën 11:45, Mbërritja në orën 15:10

• Të enjteve: Nisja në orën 12:25, Mbërritja në orën 15:50

Publikuar nga

TIA në 28 Mars 2024

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.