FLUTURIMET

  • 02:20Sabiha Gokcen Intl. - PC 282
  • 04:25Vienna / Vjene - OS 850
  • 05:00Belgrade / Beograd - JU 217
  • 06:15Frankfurt - LH 1455
  • 06:20London Luton - W9 4466

Home > Kompania > Njoftime për shtyp

Njoftim per Shtyp

23.03.2021

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton se më datën 22 Mars 2016, avioni i linjës Tiranë – Bruksel – Paris që operohet nga Adria Airways, me 42 pasagjerë në bord, është nisur nga Tirana sot në orën 6.47 dhe është ulur në Paris, në aeroportin “Charles de Gaulle”.

Zbritja në Bruksel – destinacion në programin e fluturimit të kësaj linje - u anullua pas ngjarjeve të mëngjesit të sotëm në kryeqytetin belg. Avioni Bombardier CRJ 900 u ul me të gjithë pasagjerët në destinacionin e radhës, Paris.

Në vijim njoftohet se masat e kontrollit dhe të sigurisë në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës “Nënë Tereza” janë shtuar. 

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës mbetet në shërbim të publikut për çdo informacion.