FLUTURIMET

  • 19:10Rome Fiumicino - AZ 585
  • 19:10Kiev Borispol - PQ 502
  • 20:00Brussels - TB 2952
  • 03:30Sabiha Gokcen Intl. - PC 284
  • 04:25Vienna / Vjene - OS 850

Home > Kompania > Njoftime për shtyp

Hapet sezoni turistik ne Shqiperi

SkyUp Airlines ishte linja e parë ajrore që rifilloi fluturimet turistike midis Ukrainës dhe Shqipërisë. SkyUp Airlines rifilloi fluturimin nga Kyiv Borispol (KBP) për në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës Nënë Tereza (TIA) më 25 Prill. Shërbimi fillimisht do të bëhet dy herë në javë, të Enjteve dhe të Dielave duke përdorur avionët Boeing 737-800, duke u rritur në 5 fluturime në javë nga fundi i majit.